سوالی دارید تماس بگیرید

۰۲۱-۴۴۹۶۴۷۱۹ ۰۹۲۰۲۱۲۲۹۸۹

کایروپراکتیک علمی هست که در کنار استئوپتی (استخوان درمانی) و فیزیوتراپی قرار می‌گیرد.
کایروپراکتیک چیست

کایروپراکتیک علمی هست که در کنار استئوپتی (استخوان درمانی) و فیزیوتراپی قرار می‌گیرد. رویکرد این روش درمانی به این صورت است که تمام مشکلات بدن از ستون فقرات سرچشمه می‌گیرد و هر مشکلی که شما در بدن دارید به این علت است که مهره‌های ستون فقرات نسبت به یکدیگر تنظیم نیست و در جایگاه خودش قرار نگرفته است و حتی کوچکترین انحراف باعث می‌شود که دردهای مختلف در کمر، دست، پا و … ایجاد شود.

در کایروپراکتیک مهره‌های ستون فقرات جا به جا نمی‌شود، بلکه با تنظیم فاست مفاصل، دردهای موجود در کمر، گردن و ستون فقرات را بهبود می‌دهند. همچنین کایروپراکتیک در یک سری موارد خاص کاربرد دارد نه در همه مشکلات مرتبط با کمر درد. برای مثال افرادی که به خاطر بیرون زدگی دیسک کمر، شکستگی مهره کمر یا انحراف ستون فقرات مراجعه می‌کنند نتیجه نمی‌گیرند و تنها کسانی که به علت وجود مشکل در فاست مفاصل ستون فقرات مراجعه می‌کنند، توسط کایروپراکتیک درمان می‌شوند.

 

کایروپراکتیک چیست؟

کایروپراکتیک نوعی روش پزشکی مکمل محسوب می‌شود که وظیفه آن بهبود اختلالات دستگاه عضلانی، اسکلتی است و همچنین تنظیم و تطبیق آن در جایگاه و موقعیت مناسب به ویژه ستون فقرات است.

کلمه کایروپراکتیک از واژه یونانی Cheir به معنای دست و Praxis به معنای عمل حاصل شده و به طور کلی نوعی درمان دستی موثر است. بدین صورت که کایروپراکتورها با کمک گرفتن از دستان خود به تشخیص، درمان و جلوگیری از اختلالات دستگاه اسکلتی عضلانی بر روی دستگاه عصبی، می‌پردازند.

در روش کایروپراکتیک درمان‌گر یا پزشک با استفاده از فشار به ستون فقرات یا سایر قسمت‌های آسیب دیده، توانایی تشخیص جهت درست و دقیق را برای درمان خواهد داشت. از این روش به منظور بهبود، رفع و کاهش دردها و عملکرد مکانیکی و نحوه حرکت فرد استفاده می‌شود.

انواع تکنیک‌های کایروپراکتیک

تکنیک‌های بکار رفته در کایروپراکتیک شامل موارد زیر است:

۱- درمان های دستی به ویژه درمان به شیوه سنتی ستون فقرات
۲- اصلاح مفاصل و بافت نرم
در اصل کایروپراکتورها در این روش از هیچ‌گونه مدار شیمیایی و دارویی استفاده نکرده و تنها بخش‌های اسکلتی عضلانی بدن که عملکرد خوبی ندارند را تعدیل و بهبود می‌بخشند. دستکاری ستون فقرات در حالت معمولی امری بدون درد خواهد بود. اگر از قبل فرد دچار کمر درد باشد ممکن است حین انجام این روش درمانی تا حدودی احساس درد داشته باشد.

chiropractic hamedtteb

دنبال راهکار درمانی هستید؟

کلینیک دکتر حامد پور رحیم با ارائه برنامه‌های درمانی و استفاده از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش های علمی به شما کمک می‌کند تا هر چه سریعتر سلامتی خود را به دست آورید.

برای دریافت نوبت ویزیت با شماره ۴۴۹۶۴۷۱۹-۰۲۱ تماس بگیرید.

اختلالات به وجود آمده در ستون فقرات که بسیار هم رایج هستند عبارتند از:

۱- سبک زندگی نادرست
۲- استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی مثل موبایل و رایانه
۳- چاقی یا لاغری
۴- کم تحرکی
این موارد باعث ایجاد بیماری در ناحیه ستون فقرات خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *